Linschotensingel-'t Goylaan-Scherpenburglaan: kruising opnieuw inrichten

Fase project:
in uitvoering (2e fase)

Werk klaar:
juli 2025

Er staan op drukke momenten lange wachtrijen met auto’s op de kruising Linschotensingel-’t Goylaan-Scherpenburglaan. Dit is vervelend voor de omgeving. De kruising krijgt daarom een nieuwe inrichting. In 2024 hebben we een groot deel van het werk (fase 1) gedaan. Vanaf eind april tot en met juli 2025 voeren wij het laatste werk (fase 2) uit.

Wat gaan we doen?

  • We vervangen de verkeerslichten door doseerlichten. Doseerlichten laten het autoverkeer beetje bij beetje door tijdens drukte, zodat alles soepeler doorstroomt.
  • Voor voetgangers en voor fietsers en automobilisten vanuit de zijstraten plaatsen we detectiesensoren. Als dit verkeer te lang staat te wachten, krijgt het autoverkeer op de ‘t Goylaan rood licht. Zo kan iedereen veilig en makkelijk oversteken.
  • We versmallen de rijweg tot 1 rijstrook per rijrichting. Dat maakt de kruising veel overzichtelijker.
  • Aan de kant van de Wijnesteinlaan maken we een oversteekplaats voor voetgangers.
  • Er komt veel meer groen. De bomenrijen in de middenberm en de zijbermen maken we langer. We planten hier bomen die passen bij de rest van het groen in ’t Goylaan.
  • Er komen wadi’s. Dat zijn verlaagde stukken in het groen die bij flinke regenbuien water opvangen en in de grond laten zakken.
  • Tijdens het opnieuw richten van het kruispunt werken we meteen aan het riool onder het fietspad. Zo hoeven we de straat maar 1 keer af te sluiten voor het werk.

Bekijk het ontwerp samen met de reacties van bewoners

Camera helpt bij oversteken

We plaatsen een warmtecamera bij de oversteek voor voetgangers. Deze camera helpt voetgangers veilig en snel oversteken. De camera ‘ziet’ voetgangers staan. Staan die lang te wachten voor de oversteek? Dan zet de camera het licht voor auto’s op rood. Zodat voetgangers ruim de tijd hebben om over te steken. Hoe werkt dat precies? Kijk de video hieronder.

Hoe werkt een warmtecamera voor voetgangers?

Of bekijk de versie met audiodescriptie

Planning

Wanneer doen we wat?
WanneerWat
Oktober 2024 - april 2025Werk Vitens: waterleiding onder het fietspad aan de zuidkant van de kruising
April - juli 2025Laatste stukje werk (fase 2) aan de Linschotensingel en Scherpenburglaan. Aanleggen in-/uitritten met 't Goylaan, herstellen fietspad en stoep, aanleggen verlaagde groene bermen die regenwater kunnen opvangen
Najaar 2025Aanbrengen planten in plantvakken

Wat hebben we al gedaan?

  • Voorjaar 2024: opnieuw inrichten 't Goylaan, fietspad en kruising Linschotensingel en Scherpenburglaan (1e fase)
  • Eind 2023: ontwerp vastgesteld door raad
  • Najaar 2023: technische uitwerking van het ontwerp
  • Juli 2023: reacties van bewoners ophalen

Hulp en contact Linschotensingel

Telefoon

14 030

E-mail

linschotensingel@utrecht.nl