Loobrug: schade herstellen

Fase project:
in voorbereiding

Start uitvoering:
nog niet bekend

Er is schade aan de fundering van de Loobrug. Daarom hebben we deze afgesloten voor al het autoverkeer. De Europaweg loopt over de Loobrug, met aan de zijkanten de Zandweg en de Rijksstraatweg. Het is nog niet duidelijk hoelang de brug afgesloten blijft. Naast de verkeersbrug ligt een aparte brug voor fietsers en voetgangers, deze brug heeft geen schade en blijft gewoon open.

Waarom controleren we de Loobrug?

Sinds een aantal jaar houdt de gemeente de Loobrug goed in de gaten. We meten of onderdelen van de brug bewegen. Uit onze meting is nu gebleken dat de brug blijvend beweegt. Na verder onderzoek blijkt dat er schade is aan de fundering.

Wat gaan we doen?

Omdat de brug beweegt en we zien dat de fundering schade heeft, hebben we de brug op vrijdag 18 april 2025 per direct afgesloten. We onderzoeken of het mogelijk is de brug (gedeeltelijk) weer veilig open te stellen. We hopen snel weer een rijbaan te kunnen vrijgeven, we onderzoeken of dit op korte termijn mogelijk is. Hoelang deze situatie zal duren is nog niet duidelijk. We gaan ervan uit dat dit langere tijd gaat duren. De aparte brug voor fietsers en voetgangers heeft geen schade en blijft gewoon open.

Wat betekent dit voor de bereikbaarheid?

Zolang de brug volledig is afgesloten, geldt er een omleiding voor het autoverkeer. Dit wordt aangegeven met borden.

Wat gaat er gebeuren met de brug?

De komende tijd maken we een plan om de brug te vervangen. Dit kost tijd. Ook onderzoeken we of de brug in de tussentijd versterkt kan worden, zodat het verkeer er weer overheen kan rijden.

Hulp en contact

Telefoon

14 030

Maandag t/m vrijdag 9.00 – 17.00 uur