Janskerkhof: riool vervangen en nieuwe inrichting
Fase project:
In voorbereiding
Planning
2027
We vervangen het riool onder het Janskerkhof. Ook passen we de indeling en inrichting van het plein aan. Zo maken we van het Janskerkhof een stadsplein waar mensen graag naartoe gaan.
Wat gaan we doen?
- We pakken het riool aan. Dat is verouderd. We leggen een apart riool aan voor het regenwater.
- We vervangen stenen en tegels. Boomwortels drukken nu de tegels omhoog. Zo is er minder kans op ongelukken. Daarna ziet het er minder rommelig uit.
- We passen de routes voor auto’s, fietsers en voetgangers in het noordelijke deel van het plein aan.
- We maken de boomspiegels (de ruimte om een boom) groter. Zo kunnen bomen zich beter kunnen ontwikkelen en leven ze langer.
- We verwijderen parkeerplaatsen voor auto’s. Zo komt er meer ruimte voor mensen om elkaar te ontmoeten.
- We zorgen dat de functies die er nu zijn op het plein blijven. Dat zijn bijvoorbeeld de bloemenmarkt, terrassen, fietsparkeren, gehandicaptenparkeren en evenementen.
- We vervangen en voegen straatmeubilair toe, zoals bankjes.
We hebben het startdocument vastgesteld. Daarin staat het eerste plan voor het verkeersproject.
Bekijk het startdocument en de raadsbrief 'Groot onderhoud en inrichting Janskerkhof'
Eisen en wensen voor gebied
Voordat we starten met het werk maken we een eerste ontwerp en eisen en wensen voor het gebied (Nota van uitgangspunten). Hierin staat bijvoorbeeld hoeveel ruimte er komt voor het parkeren van de fietsen, waar planten en bomen komen en op welke plekken welke functies komen.
Meedenken
Vragenlijst: vul het tot en met 5 mei in
Wilt u meedenken over de nieuwe inrichting van het Janskerkhof? Wat vindt u fijn aan het plein? En wat ziet u graag anders? Laat het ons weten en vul tot en met 5 mei de vragenlijst in.
Hoe verder?
In 2022 hebben we gesproken met een groot aantal organisaties en ondernemers. Hiermee hebben we veel informatie opgehaald. Deze informatie gebruiken we bij het maken van het eerste ontwerp en de eisen en wensen voor het Janskerkhof. Er is nu minder geld beschikbaar dan dat we eerder dachten. De plannen passen we daarop aan. Daarom gaan we ook opnieuw in gesprek met bijvoorbeeld de marktondernemers, de terraseigenaren, evenementenorganisaties en bewoners. We verwachten dat de buurt eind 2025 op het eerste ontwerp kan reageren. Daarna werken we de plannen voor de inrichting verder uit in een Voorlopig Ontwerp.
Planning
Wanneer | Wat |
---|---|
2025 | Het eerste ontwerp en eisen en wensen voor de nieuwe inrichting maken |
2026 | Voorlopig Ontwerp en Definitief Ontwerp uitwerken |
2027 | Start werkzaamheden |
Wat is er al gebeurd?
Het Janskerkhof is een van de oudste en bekendste pleinen in het hart van Utrecht. De gemeenteraad heeft in 2010 besloten om het plein stap voor stap autovrij te maken. De afgelopen jaren hebben we op het Janskerkhof al een aantal autoparkeerplaatsen weggehaald. Er is zo meer ruimte ontstaan voor fietsparkeren. Nu is het moment om verder te werken aan ons plan om van het hele Janskerkhof een autovrij stadsplein te maken.
